Beskrivning
Köpa ny villa i Orihuela Costa, Costa Blanca Syd, Spanien. Pris: 849,000 euro. Villan ligger i området Orihuela Costa / Las Colinas, i lägenhetskomplexet Villa Madroño.
Den ligger 10 kilometer från stranden. Fastigheten ligger i s�der�sterläge.
Den har en byggd yta på 150 m2, en tomtyta på 1,300 m2.
Huset har 3 sovrum, 3 badrum, 1 toalett, vardagsrum - matsal, oxh kök utrustat med vitvaror.
Den har luftkonditionering, värmeinstallation, golvvärme i badrummen, dubbla glasrutor i fönstren, och ett hemautomationssystem.
Det byggdes år 2021.
Villan har en privat pool, en trädgård, och en grill.
Två modeller är möjliga. En som bottenvåningen och en som en duplex. Villorna har hemautomation, luftkonditioneringszon, Bosch köksmaskiner, inomhus- och utomhusbelysning, golvvärme i badrummet, 10x3,5m pool, färdig trädgård med växter.. dessutom kan dessa villor anpassas till en jämn högre nivå.
Las Colinas Golf & Country Club är ett exklusivt bostadsområde med utspridda hus, byggt runt en prisbelönt 18-håls golfbana. Las Colinas ligger i en vacker dal omgiven av kullar och ett naturreservat med skyddad åkermark och skog. Det är mycket uppskattat för sin integritet, naturliga skönhet, exceptionella klimat, utmärkta väg-, tåg- och flygförbindelser samt bevarande av den naturliga miljön. Hemmen, bekvämligheterna, infrastrukturen och själva golfbanan smälter perfekt in i det omgivande landskapet. Ägare av fastigheter på Las Colinas Country and Golf Resort har privilegierad tillgång till den privata Las Colinas Beach Club i Dehesa de Campoamor.
Om du är intresserad av att köpa denna villa i Orihuela Costa, Spanien, kontakta oss och nämna referenskoden ORIH0064.